Polished Circle Necklace and Tube Hoop Earrings Set in 14K Gold | Zales Outlet

Have a question about Polished Circle Necklace and Tube Hoop Earrings Set in 14K Gold?
Need help with this Polished Circle Necklace and Tube Hoop Earrings Set in 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Necklace Height x Width | 12.0 x 12.0 mm |
| Chain Gauge | 020 Gauge |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Latchback |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Width | 2.5 |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | FRS078817Y-SET NK |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 020 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 2.5 mm |
| Height | 13.10 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |