Multi-Gemstone Curl "X" Pendant in 14K Gold with Diamond Accents | Zales Outlet

Have a question about Multi-Gemstone Curl "X" Pendant in 14K Gold with Diamond Accents?
Need help with this Multi-Gemstone Curl "X" Pendant in 14K Gold with Diamond Accents?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Multi |
| Stone Shape | Emerald |
| Stone Size | 3.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond Accents |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone Setting | Channel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |