8.25mm Gear Link Chain Necklace in Solid Stainless Steel with Yellow Ion-Plate - 22" | Zales Outlet

Have a question about 8.25mm Gear Link Chain Necklace in Solid Stainless Steel with Yellow Ion-Plate - 22"?
Need help with this 8.25mm Gear Link Chain Necklace in Solid Stainless Steel with Yellow Ion-Plate - 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 22 in |
| Necklace Clasp Type | Hinged |
| Chain Type | Link |
| Chain Width | 8.25 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 22 in |
| Width | 8.25 mm |
| Height | 8.25 mm |
| Clasp Type | Hinged |
| Chain Type | Link |