2.5mm Diamond-Cut Box Chain Necklace in Semi-Solid 10K Gold - 20" | Zales Outlet

Have a question about 2.5mm Diamond-Cut Box Chain Necklace in Semi-Solid 10K Gold - 20"?
Need help with this 2.5mm Diamond-Cut Box Chain Necklace in Semi-Solid 10K Gold - 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 20 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Box |
| Chain Width | 2.5 |
| Chain Solidity | Semi-Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 100 Gauge |
| Length | 20 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Box |