Dangle Choker Necklace in 10K Gold - 16" | Zales Outlet

Have a question about Dangle Choker Necklace in 10K Gold - 16"?
Need help with this Dangle Choker Necklace in 10K Gold - 16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Metal 2 Finish | Polished - Hand |
| Metal 2 Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Geometric |
| Necklace Length | 16 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 050 Gauge |
| Length | 16 in |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |