Rectangular “mama” Bar Necklace in 10K Gold | Zales Outlet

Have a question about Rectangular “mama” Bar Necklace in 10K Gold?
Need help with this Rectangular “mama” Bar Necklace in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Mother's/Family |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
| Chain Width | 1.7 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 030 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 20 mm |
| Height | 5.00 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |