Emerald-Cut Sky Blue Topaz and White Topaz Cluster Tilted Necklace in 10K Gold | Zales Outlet

Have a question about Emerald-Cut Sky Blue Topaz and White Topaz Cluster Tilted Necklace in 10K Gold?
Need help with this Emerald-Cut Sky Blue Topaz and White Topaz Cluster Tilted Necklace in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Emerald |
| Stone Size | 7.0 x 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.5 x 1.75 x 2.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Height | 9.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |