7.0-7.5mm Freshwater Cultured Pearl Strand with White Lab-Created Sapphire Heart Tag Necklace in Sterling Silver-17" | Zales Outlet

Have a question about 7.0-7.5mm Freshwater Cultured Pearl Strand with White Lab-Created Sapphire Heart Tag Necklace in Sterling Silver-17"?
Need help with this 7.0-7.5mm Freshwater Cultured Pearl Strand with White Lab-Created Sapphire Heart Tag Necklace in Sterling Silver-17"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 7.0-7.5mm |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.5-2.5mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 7.0-7.5mm |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Strand |
| Necklace Length | 17 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |
| Clasp Type | Claw |