10.0mm Freshwater Cultured Pearl and Oval Tanzanite Frame Pendant in Sterling Silver | Zales Outlet

Have a question about 10.0mm Freshwater Cultured Pearl and Oval Tanzanite Frame Pendant in Sterling Silver?
Need help with this 10.0mm Freshwater Cultured Pearl and Oval Tanzanite Frame Pendant in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 10.0mm |
| Stone 2 Type | Tanzanite |
| Stone 2 Color | Purple |
| Stone 2 Shape | Oval |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 10.0mm |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 012 Gauge |
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |