Oval Mystic Topaz Bracelet in 14K Gold | Zales Outlet

Have a question about Oval Mystic Topaz Bracelet in 14K Gold?
Need help with this Oval Mystic Topaz Bracelet in 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 8.0 x 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Clasp Type | Box |