Enchanted Disney Villains Maleficent Oval Onyx and Diamond Scroll Frame Pendant in Black Rhodium Sterling Silver | Zales Outlet

Have a question about Enchanted Disney Villains Maleficent Oval Onyx and Diamond Scroll Frame Pendant in Black Rhodium Sterling Silver?
Need help with this Enchanted Disney Villains Maleficent Oval Onyx and Diamond Scroll Frame Pendant in Black Rhodium Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/5 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 12.0 x 9.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Black |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Plating Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Height | 25.65 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |