4.0mm Diamond-Cut Figaro Rope Chain Necklace in Hollow 14K Gold | Zales Outlet

Have a question about 4.0mm Diamond-Cut Figaro Rope Chain Necklace in Hollow 14K Gold?
Need help with this 4.0mm Diamond-Cut Figaro Rope Chain Necklace in Hollow 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Fashion |
| Chain Width | 4 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Fashion |