1/10 CT. T.W. Diamond Heart Lock and Key Dangle Charm Bracelet in Sterling Silver - 7.25" | Zales Outlet

Have a question about 1/10 CT. T.W. Diamond Heart Lock and Key Dangle Charm Bracelet in Sterling Silver - 7.25"?
Need help with this 1/10 CT. T.W. Diamond Heart Lock and Key Dangle Charm Bracelet in Sterling Silver - 7.25"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/10 |
| Color | I |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 1/4 Ctw |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 |
| Bracelet Clasp Type | Toggle |
| Bracelet Chain Type | Bismark |
| Bracelet Width | 6.57 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7.25 in |
| Width | 6.57 mm |
| Height | 16.64 mm |
| Clasp Type | Toggle |
| Chain Type | Bismark |